Follow us: RSS Facebook Vimeo Language: 

Parallax 2012 Stereoscopic Video Art Festival

O festivalu

Parallax – Program druhého ročníku festivalu Parallax

Festival Parallax se zaměřuje na stereoskopický 3D film. Cílem festivalu je seznámit diváky s touto technologií v celé šíři možného využití. Proto  budou projekce filmů ve formátu S-3D doprovázeny diskuzemi a přednáškami. Otázky, na které se budeme společně s návštěvníky snažit hledat odpověď během festivalu,  vyplývají už ze samotné programové skladby.

Festival totiž vedle filmů renomovaných režisérů a profesionálních produkcí uvede i snímky amatérských filmařů. Pro tvůrce stereoskopických 3D filmů je festival unikátní příležitostí k prezentaci svého díla.

Festival slavnostně zahájíme v pátek 30. listopadu 2012 projekcí prvního českého hraného snímku ve formátu S-3D Heart Beat 3D za osobní účasti režiséra Jana Němce. Na festival jsou srdečně zváni i ti nejmenší diváci. Bude jim věnován celý sobotní dopolední program.

V rámci festivalu Parallax budou promítány snímky ze všech koutů světa, plánovaná je i noční projekce filmů pro dospělé z asijských zemí. Těšíme se s Vámi na viděnou na druhé ročníku festivalu Parallax pořádaného ve dnech 30.11. – 2.12. v kině pražském kině Lucerna.